V Ostravě zahájila provoz Stará Aréna

4. březen 2010

V centru Ostravy se otevřel nový klub. Stará Aréna nabídne kromě rozmanitého programu v sálu s kapacitou šedesáti lidí také další multifunkční prostor kavárny s výhledem na Masarykovo náměstí. Klubu vznikl díky kandidatuře Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Stará Aréna dala o své existenci vědět už včera odpoledne. V centru města lákal kolemjdoucí do prvního patra historické budovy klaun a další nadšenci. Stará Aréna, která je zároveň informačním centrem projektu Ostrava 2015, pak svůj křest zažila večer.

Hlavní dramaturg Staré Arény David Mírek označuje klub jako současný prostor pro umění, kde se ke slovu dostane vše, co má nápad a kvalitu. "Tady v Ostravě je obrovský potenciál lidí, kteří různě tvoří. Ať už jsou to věci do šuplíku, protože je nemají kde realizovat, nebo to dělají pro kamarády. Zjistili jsme, že se nám najednou hlásí spousta zajímavých projektů a věcí," říká dramaturg.

Program Staré Arény nabídne žánry všeho druhu. Koncerty, filmové projekce, literární čtení, pořady pro děti, happeningy a také divadelní představení. "Chceme, aby něco spontánně vzniklo. Chceme k tomu dovést lidi tím, že budeme jednak dělat kabarety, nebo jakési večery, kdy může kdokoliv přijít s čímkoliv - scénkou, písničkou. Ale základem všeho by mělo být, že bychom sem chtěli vozit pro začátek představení z jiných divadelních škol a z menších divadel," říká Petr Sedláček.

Už v pátek zve Stará Aréna na Literární výprodej herců Norberta Lichého a Jiřího Sedláčka, v neděli na koncert Lenky Dusilové a koncem měsíce mimo jiné na filmovou přehlídku Jeden svět.

Další informace o Staré Aréně najdete na webových stránkách Ostrava 2015.

autor: čan
Spustit audio