Valentýn a vysavač

16. únor 2009
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Svátek zamilovaných a vysavač? Taky se vám zdá, že tyto pojmy k sobě vůbec nesedí? Tak to jste na omylu. Protože právě vysavač hraje hlavní roli ve valentýnské poznámce Andrey Čánové.

0:00
/
0:00

Tak mám za sebou valentýnský víkend. K importovanému cizáckému svátku se srdnatě stavím odtažitě. Přeci nebudu krásu prvomájového líbání pod rozkvetlou třešní nahrazovat kýčovitými plyšáky. Mé hrdinství mi ovšem vydrží pouze do té doby, než se potkám s nějakou kamarádkou, která začíná hovor přímo sadistickou otázkou: Tak co jsi dostala na Valentýna? A začne mi ukazovat své dárky.

Hrdost je jedna věc, ale parfémů nebo šperků není nikdy dost. Jenže po muži se nesmí chtít, aby tento hlavolam, kdy nahlas tvrdím, že nic nechci a potichu doufám ve voňavý parfém, vyřešil. Mužům nelze naznačovat. Musí se přesně určit, co chcete. To jsem si pomyslela, když jsem letos na Valentýna nic nedostala. A ještě navíc na mne vyšla víkendová služba, kdy jsem musela zvládnout zprávy o sněhové nadílce, falešném únosu v Dominikánské republice i tragédii ve Václavovicích. Když jsem po tom všem dorazila domů a v zrcadle se lekla sama sebe, jak unaveně vypadám, objevila jsem na kuchyňské lince krabičku. Ne, parfém to nebyl, ale něco, co mě dojalo. Sáčky do vysavače.

Už asi měsíc řeším záhadu, kdy vždy koupím nějaké sáčky, ale do našeho luxu nepasují. Už jsem si i opsala nějaké číslo, ale asi špatně. Můj muž prostě záhadu vyřešil a v regále v obchodě pod krkolomnou značkou H42S objevil ty pravé sáčky, které do vysavače pasují. No, tomu říkám Valentýn! A až dopíšu tuto poznámku, vypínám počítač a utíkám domů zamilovaně luxovat.

autor: ada
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.