Vlněním proti bolesti

11. červenec 2005
Ranní poznámka , Ranní poznámka

V noci na dnešek skončil třídenní hudební maratón - festival Colours of Ostrava. Nad tím, jak může dunění decibelů přežít i službou zmožená novinářka, se zamýšlí Andrea Čánová.

0:00
/
0:00

Přiznám se hned na začátku - uplynulý týden byl po pracovní stránce šílený. Po návratu z dovolené na mne padla služba o státních svátcích i o víkendu. V pátek, když jsem odcházela z práce, mi kovaříci bušili intenzivně na spánky. Původní plán zajít na Colours se jevil jako čiré bláznovství, ale když už mám lístek... Nakonec jsem se nějak došourala na Černou louku jištěná balíčkem brufenů v tašce. Vržena do víru hudby, tance a hlavně davu neuvěřitelně pohodových lidí kolem se s mou hlavou stal zázrak hoden zápisu do nějaké neurologické publikace. Mé amatérské lékařské resumé zní - i dobře namíchaný hudební hluk může odplavit bolest hlavy. Temperamentní Italové na pódiu to dokázali. Můj muž, který mne i přes nepatrný věkový rozdíl šestnácti let na Barvy doprovázel, zase přišel na jinou věc. Na scéně pod Slezskoostravským hradem v davu ječících baťůžkářů, kde reproduktory skutečně duněly, se na mne - ukazuje na své vlnící se kalhoty - obrátil s nadšeným sdělením: Adruško, tady v praxi vidíme, že zvuk je skutečně vlnění. Co dodat? Letošní Barvy se opět vydařily a já vím, že na bolest hlavy není vždy nutné sahat po brufenu a navíc, že zvuk je skutečně vlnění.

autor: ada
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.