Vrátí se někdy?

4. květen 2004
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Hokejový šampionát v Ostravě skončil. Úspěšné týmy odjely do Prahy, neúspěšné se vracejí domů. Z ulic zmizeli také zahraniční fanoušci. Jaké dojmy a pocity si z Ostravy asi odvážejí?

Fanoušci si určitě hokeje v Ostravě užili. Především Slováci, kteří se tady cítili jako doma. Ovšem ne zase tolik, protože po zápasech odjížděli zpátky na Slovensko. Turistická lákadla tak vyhledávali především Finové, Dánové či Švédové. Těžko v tuto chvíli říci, zda se k nám někdy v budoucnu zase vrátí či náš kraj k návštěvě doporučí někomu ze svých přátel. Ne všichni si totiž odvážejí jen příjemné vzpomínky. Ať už jde o jisté Finy, kterým někdo hned první den vykradl karavan, nebo o Dány, kteří nesehnali ubytování a museli dojíždět až z Polska. Přitom spousta ubytovacích kapacit byla v Ostravě k dispozici. Na první pohled ovšem vypadalo, že vše funguje jak má. Nic vážnějšího se nestalo, organizátoři si tedy mohou oddechnout a začít v klidu počítat tržby. Budou je mít i někdy v budoucnu takové jako během těch několika dnů, kdy Ostrava hostila tento hokejový svátek? To se teprve ukáže. Mnozí z nás totiž ani netuší, co si o Ostravě v zahraničí myslí. Ale určitě se budou mnohé cestovatelské příručky a bedekry opravovat. Tak jako to před nedávnem učinili v Holandsku. Tam totiž ještě předloni o Ostravě psali jako o špinavém městě, kde dětem prodlužují prázdniny, aby si daleko od domova mohly vyčistit plíce. Doufám, že po hokejovém šampionátu si toto už nikdo myslet nebude. Snad kromě Pražáků, jednodušší domluva je totiž s Finy.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.