Z ostudy kabát

19. září 2005
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Z ostudy kabát - to mě napadlo hned poté, co českým policistům utekl rodák z českého Těšína, podnikatel Radovan Krejčíř. Lepší scénář by si snad nevymyslel ani věčný vládní kritik Ivan Langr.

0:00
/
0:00

Měsíc shromažďují elitní detektivové důkazy, a pak jim "kápo di kápo" - jak Krejčířovi někteří mí kolegové přezdívají, prchne. A navíc jak. Nemusel si prokopávat únikovou cestu, neprostřílel se přes komando těžkooděnců, vzal si boty a poklidně odešel ze své luxusní vily zahradní brankou. Nic horšího už ministerstvo vnitra potkat nemůže -říkala jsem si. Ale pletla jsem se. Následovaly další osudové rány. Teď se ukázalo, že se podnikatel neskrývá na tajemném a neznámém místě, opět v poklidu odcestoval na exotické Seychelské ostrovy. Policie se téměř v posmrtné křeči snaží svou reputaci zachránit vysláním dvojice policistů do tohoto daňového ráje. A to bych nemohla být škodolibá novinářka, abych si nepředstavila poslední smrtící úder. To, že policejní pár Krejčíře nepřiveze zpátky, je téměř jisté, ale vrátí se vůbec vyslaní strážci zákona? Co když se jim pod palmami zalíbí tak, že už cestu zpátky do prokouřených služeben české policie nenajdou. Nechávám se unášet svou fantazií dál. Podnikatel rozhodně chudobný není, a nějaké bodyguardy by určitě potřeboval. Snad až tato historka jako vystřižená z Havlových absurdních dramat by přiměla ministra vnitra k úvaze o svém dalším setrvání ve funkci.

autor: ada
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?