Zrcadlo

6. leden 2014

Magazín o tom nejzajímavějším z kulturního dění v našem kraji. Události, osobnosti, zážitky i tipy.

Pořad přinášel rozhovory s výjimečnými uměleckými osobnostmi a reportáže mapující nejrůznější akce a počiny napříč žánry. V půlhodinovém magazínu jste se tak každou sobotu dovídali, co se děje na hudebních pódiích, na divadelních jevištích, ve výstavních sálech muzeí a galerií, zvali jsme do kin i na nejrůznější festivaly, věnovali jsme se architektuře, literatuře i lidovému folklóru.

S mikrofonem jsme navštěvovali i samotné tvůrce - herce, režiséry, muzikanty, zpěváky, filmaře, spisovatele, výtvarníky a mnohé další, tak i diváky nebo odborné kritiky.

V Zrcadle jsme vám nabízeli přehled všeho pozoruhodného, co na profesionální i amatérské scéně v našem kraji vznikalo a co byste si neměli nechat ujít.

Připravovaly: Naďa Čvančarová, Kateřina Daňková, Eva Lenartová a Renáta Spisarová.


Historie pořadu:
První vydání kulturního magazínu se vysílalo v sobotu 6. ledna 2007 patnáct minut po patnácté hodině. Od února 2008 pak Zrcadlo našlo své místo v dopoledním programu. Magazín zanikl na konci roku 2013 v souvislosti s rozsáhlými změnami v programu všech regionálních stanic Českého rozhlasu.

Odvysílané pořady (od září 2007) si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.