Cvičení s paní Zdeňkou Šupíkovou (5)

29. červen 2014
Cvičení s paní Zdeňkou Šupíkovou

Naše tvář se skládá přibližně z třiceti svalů. Ty, co běžně používáme, podtrhnou náš výraz. Odborníci na obličejovou gymnastiku vycházejí z teorie, že mimické svaly musíme procvičovat stejně, jako všechny ostatní. Když se tak neděje, ochabují.

Jasné je přinejmenším to, že grimasy nebo jemné tahy prsty výborně prokrví pokožku. Zároveň tak stimulujeme lymfatický systém a odbouráme stres.

Paní Zdeňka Šupíková, která vám po celý červen radí, jak cvičit, si to sama vyzkoušela. Radí, že nejlepší je cvičení před zrcadlem, protože tak lépe můžeme sledovat, jestli jednotlivé cviky děláme správně.

„Já sama zrcadlo použiju hned ráno,“ říká. „Vlastně by to měl po probuzení udělat každý z nás – podívat se do zrcadla a usmát se na sebe. Prostě začneme den pozitivně. Už jen tímto úsměvem začneme posilovat obličejové svaly“.

Obličejová gymnastika není žádná věda. Zvládne ji úplně každý a také je pro každého vhodná. Pomůže také lidem s Parkinsonovou nemocí, kterým právě obličejové svalstvo často rychle ochabuje.

Ještě před samotným cvičením bychom měli provést jemnou masáž a pak už přichází chvíle pro trochu usmívání, mračení, údivu, mrkání i zívání.

Pokyny ke cvičení najdete v popiscích jednotlivých snímků ve fotogalerii.

Spustit audio
  • Životní styl
  • zdraví
  • cvičení
  • mimika