Ivana Šuláková: Silvestr a novoroční přání

31. prosinec 2017
PF 2018 - Vánoce 2017

Dáváte si novoroční předsevzetí? Nebo prostě jen vyplouváte z posledního prosincového do prvního lednového dne s běžnými lidskými přáními a očekáváními? Ať už tak, nebo jinak, dnešek je určitě dnem tak trochu jiným. Přátelé, rodina, známí i kolegové si při této příležitosti přejí do nového roku to nejlepší. A i my pro vás jedno přání máme.

A je to tady. Poslední den roku 2017! Už víte, jak ho prožijete? Ti, kteří jsou nositeli tohoto křestního jména, by si určitě zasloužili blahopřání, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, neznám nikoho blízkého, kdo by nosil jméno posledního prosincového dne.

Napadá mě snad jen americký herec Sylvester Stallone, český básník Silvestr Braito a vynálezce Silvestr Krnka. Takže vlastně nemám komu dnes popřát.

Vlastně, co to povídám?! Moc ráda bych popřála a taky poděkovala vám, posluchačům Českého rozhlasu Ostrava, kteří tu a tam mně i mým kolegům posíláte pochvaly, kteří jste nedílnou součástí naší rozhlasové rodinky, i vám, kteří nám občas něco vytýkáte, ať už máte pravdu nebo ne.

Díky těmto reakcím totiž víme, že nás bedlivě posloucháte a že to naše rozhlasové snažení není zbytečné.

A co že vám do nového roku 2018 vlastně přeji? Hlavně pevné zdraví, protože asi to jediné si koupit nemůžeme. Taky abyste nikdy nezůstali jako kůl v plotě, protože samota je zničující a je od ní jen krůček k nemocem. A určitě vám přeji zdravý úsudek, protože ho nezbytně potřebujete k orientaci v tomto složitém světě plném manipulací, přetvářek a překroucené pravdy.

A nakonec vám jako správná rozhlasová patriotka přeji, aby pro vás Český rozhlas Ostrava byl vždy přesně takovým společníkem, jakého potřebujete.

  • Životní styl
  • Publicistika
  • Silvestr
  • Nový rok