Jóga – cvičení chodidel a prstů

27. říjen 2013

Pan Zdeněk Šebesta je duchovním učitelem a zakladatelem školy Karakal. Józe se věnuje už padesát let a provozuje ji s jediným cílem: s jediným cílem: seznámit širokou veřejnost s jógou, která je podle něj synonymem zdravého a šťastného života.

Jóga může být pro mnohé lidi i způsobem, jak zlepšit svou momentální fyzickou kondici. Vyžaduje ale trpělivost a čas. Ostatně, o tom jste se mohli přesvědčit i v předchozích třech dílech našeho cvičení s jógou.


Cvik:

Tentokrát vám pan Šebesta nabízí cvik, který napomůže ke zlepšení pohyblivosti vašich chodidel a prstů a také k jejich prokrvení.

Jednotlivé fáze cviku (jóga – cvičení chodidel a prstů)

„Základní pozicí je sed, ve kterém se zklidníme. Opíráme se dlaněmi rukou za tělem. S výdechem přitahujeme prsty nohou směrem k trupu a roztahujeme prsty jako by do vějíře. S nádechem pak klopíme prsty od těla a pevně je svíráme. Tyto cviky opakujeme a dbáme přitom na to, aby chodidla svírala s holeněmi pravý úhel,“ popisuje Zdeněk Šebesta.


Jednotlivé fáze cviku, popisky k fotkám
1. Základní pozice – vsedě, opíráme se dlaněmi za tělem
2. S výdechem přitahujeme prsty nohou směrem k trupu
3. Roztahujeme prsty jako by do vějíře
4. S nádechem klopíme prsty od těla
5. Prsty na nohou pevně je svíráme

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.