Jóga – cvičení chodidel a prstů

27. říjen 2013

Pan Zdeněk Šebesta je duchovním učitelem a zakladatelem školy Karakal. Józe se věnuje už padesát let a provozuje ji s jediným cílem: s jediným cílem: seznámit širokou veřejnost s jógou, která je podle něj synonymem zdravého a šťastného života.

Jóga může být pro mnohé lidi i způsobem, jak zlepšit svou momentální fyzickou kondici. Vyžaduje ale trpělivost a čas. Ostatně, o tom jste se mohli přesvědčit i v předchozích třech dílech našeho cvičení s jógou.


Cvik:

Tentokrát vám pan Šebesta nabízí cvik, který napomůže ke zlepšení pohyblivosti vašich chodidel a prstů a také k jejich prokrvení.

Jednotlivé fáze cviku (jóga – cvičení chodidel a prstů)

„Základní pozicí je sed, ve kterém se zklidníme. Opíráme se dlaněmi rukou za tělem. S výdechem přitahujeme prsty nohou směrem k trupu a roztahujeme prsty jako by do vějíře. S nádechem pak klopíme prsty od těla a pevně je svíráme. Tyto cviky opakujeme a dbáme přitom na to, aby chodidla svírala s holeněmi pravý úhel,“ popisuje Zdeněk Šebesta.


Jednotlivé fáze cviku, popisky k fotkám
1. Základní pozice – vsedě, opíráme se dlaněmi za tělem
2. S výdechem přitahujeme prsty nohou směrem k trupu
3. Roztahujeme prsty jako by do vějíře
4. S nádechem klopíme prsty od těla
5. Prsty na nohou pevně je svíráme

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?