Kde jsi zpíval Karel Plíhal s Plíharmonyjí na Folkovém kolotoči v Ostravě

10. květen 2022

Karel Plíhal a Plíharmonyje v době největší olomoucké slávy ovlivnili řadu různých interpretů, kteří se pak snažili být citliví a harmoničtí jako Karel Plíhal.

„Karel letos nebude, asi nechce. On by rád, aby v tom sále nebyl kravál, aby lidé nepřicházeli a neodcházeli, aby nekašlali, nevrtěli se v těch sedadlech. A to na těch festivalech nejde. On mě tak slušně a kamarádsky odmítl a pak už mi ani nevzal telefon,“ usmívá se Milan Kaplan, který před lety stál u zrodu Folkových kolotočů.

Folkový kolotoč byl v 70. a 80. letech minulého století fenoménem a začínal na ní například Jaromír Nohavica. Hrával tam také zmíněný Karel Plíhal, Petr Lutka s Emilem Pospíšilem, Nerez se Zuzanou Navarovou nebo Pepa Nos. A začátkem června se Folkový kolotoč do Ostravy vrátí.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.