Když ujedou nervy

7. březen 2006
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Už vám někdy ujely nervy? Nelžete, že ne! Nedávno pěkně vybuchla i autorka této poznámky, když točila jednu reportáž. Teď toho lituje. Ale na druhou stranu zkuste se zamyslet - překvapuje vás, že najdou mladí lidé, kteří studují na univerzitě a je jím úplně jedno, co se děje kolem nich?

0:00
/
0:00

Omluvám se, neznámé slečně z chodby ekonomické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. Minulý týden jsem tam točila reportáž o novém oboru - tedy ekonomické žurnalistice, která se tam bude od září studovat. Paní profesorka nám s kolegyní z ČTK vyprávěla, že obor otevírají, protože si myslí, že novináři neumějí lidem srozumitelně podávat složitá ekonomická témata a občas i chybují. Rozhodla jsem se, že mezi studenty klasické ekonomie natočím anketu, ať mi prásknou, kde kolegové říkají nesmysly. Vesměs jsem uspěla, až na jednu výjimku. Narazila jsem u jedné dívky. Na mou otázku, jestli zaznamenala chybu v některé reportáži v jakémkoli médiu, jednoduše odpověděla: "Nezlobte se, ale já se o dění vůbec nezajímám. Nečtu noviny, nesleduji televizi ani rozhlas." V tu chvíli jsem profesionálně pochybila. Svůj názor jsem si měla nechat pro sebe a poděkovat jí. Jenže pod dojmem svých strastí a starostí jsem vybuchla a neodpustila si štiplavou poznámku, že zcela jistě bude výborná ekonomka, když se o nic nezajímá... Měla jsem toho na jazyku mnohem více, jenže mě duchapřítomně odtáhla kolegyně z už dříve zmiňované agentury, která měla obavy, že studentku umlátím mikrofonem. Milá slečno, opakuji, omlouvám se, to jsem neměla. Možná přece jen nežijete ve skleněném zámku, jen jste třeba měla strach z mikrofonu, to se stává.

autor: mik
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.