Knihovnice v Karviné zpestřují dětem prázdniny venkovními aktivitami

6. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Děti na pikniku karvinské knihovny
0:00
/
0:00

Karvinské knihovnice se rozhodly dětem zpestřit prázdniny. Berou je na prohlídky památek, jako je kostel nebo zámek. Pak malým školákům přímo před knihovnou udělají piknik s občerstvením a čtou jim o karvinských pověstech.

Parta asi deseti malých dětí se z útrob knihovny chystá ven. Děti s sebou mají vodu, nějaké dobrůtky a chystají se na piknik. Na trávník pod stromy, kde se piknik odehraje, pak pracovnice knihovny míří zkušeně. „A mi se líbí, že máme sladkosti a že si něco zahrajeme,“ říká jedno z dětí cestou do stínu.

Knihovnický piknik si na dekách před knihovnou užívají děti ve věku zhruba od pěti do deseti let v doprovodu knihovnice Renáty Klimkové. „Navštěvujeme památky Karviné a potom to děti spojují s tím, že nám buď nakreslí obrázek toho, co viděly, dnes to máme spojené s piknikem a se čtením karvinských pověstí,“ říká knihovnice.

V pobočce knihovny v Karviné-Mizerově mají letos registrováno více než 500 dětských čtenářů. A jak se děti na pikniku měly, uslyšíte v naší reportáži.

autor: ada
Spustit audio

Související