Malá Ostrava 2017. Jarní festival písničkářů ve velkém letním seriálu

29. červen 2017
Malá Ostrava (2017)

Každou neděli po celé letní prázdniny uslyšíte v našem vysílání mimořádný letní hudební seriál Malá Ostrava. Ojedinělé nahrávky jsme pořídili začátkem dubna v ostravském Parníku na stejnojmenném festivalu Malá Ostrava.

S nápadem opět propojit žánry od folku přes country k blues, šansonu, či rocku, přišel v roce 2007 hlavní organizátor Milan Kaplan. A z jeho popudu coby někdejšího rozhlasáka je tady i náš letní seriál, který vám bude dělat společnost každou prázdninovou neděli po půl druhé odpoledne.

Na letošním jubilejním 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, kytarový frajer a mírně temný písničkový vyprávěč Petr Rímský s kapelou Misitu, jedinečný zpěvák a klávesák Jan Spálený, originální Valaši – zpěvák a kytarista František Segrado společně s klavíristou a hráčem na foukací klávesovou harmoniku Petrem Gregorem a stylová moderní country kapela v moravském střihu Mike Fojtík & Přátelé.

První díl, ve kterém uslyšíte Otu Maňáka s Petrem Kasanem, vysílá Český rozhlas Ostrava v neděli 2. července, poslední je na programu 27. srpna. Postupně uslyšíte všechny účinkující. Folkovou dvacetiminutovkou vás bude provázet hudební redaktor Zdeněk Tofel.

autoři: tif , Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...