Malá Ostrava: 4. díl – Jan Spálený podruhé a s hosty

23. červenec 2017
Malá Ostrava (2017)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudebník Jan Spálený

Jarní festival písničkářů ve velkém letním ohlédnutí vám už podruhé nabízí písničky Jana Spáleného. Prázdninový seriál z folkového festivalu Malá Ostrava jsme natočili v dubnu v klubu Parník.

Pořadatelem a dramaturgem v jedné osobě je Milan Kaplan, který pozval do Ostravy jeho srdci blízké interprety. A právě vystoupení Honzy Spáleného bylo v Parníku velice vydařené, proto dnes už díl druhý.

Jan Spálený představil v dubnu divákům v Parníku i světový evergreen od Billyho Prestona a Joe Cockera You Are So Beautiful. Zazněl také traditional s textem Zdeňka Rytíře Špitál u sv. Jakuba, při kterém ho doprovodili Petr Rímský na kytaru, Pavel Hlouček na basu a Veronika Skočdopolová na perkuse. Nakonec si v záznamu pořadu můžete poslechnout vzpomínku na Pepu Streichla v podobě jeho písně Až jednou dohraju.

Čtěte také

Multiinstrumentalista, skladatel a textař Jan Spálený vystudoval Pražskou konzervatoř jako tubista u prof. Hozy. Od roku 1984 hraje se skupinou ASPM, kterou založil spolu s Petrem Kalandrou.

Na 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili kromě Jana Spáleného také písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, písničkový vyprávěč Petr Rimský s kapelou Misitu, originální Valaši – František Segrado společně s Petrem Gregorem a country kapela Mike Fojtík & Přátelé.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...