Michal Schoffer: Školní jídelny

10. červen 2011
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Ve Frýdku-Místku se připravuje hotová revoluce ve školním stravování. Kuchařky, které v jedné ze školy připravovaly dětem mnoho let obědy, by mohla v budoucnu nahradit jedna z velkých gastronomických firem. Ty u nás zatím působí především v závodním stravování.

Lidé v naší zemi jsou prý nemocní. A co jim chybí? Nic, spíše naopak, něco jim nadbývá. Více než polovina z nás prý trpí obezitou. Škodolibé průzkumy v tomto směru nabízejí docela zajímavé údaje. Považte, kulatější jsou prý lidé z vesnic, naopak obyvatelé měst trpí častěji podváhou. A dále, kdo je boubelatý v dětství, bývá poněkud opuchlejší i v dospělém věku.

Ve školních jídelnách se totiž stále vaří podle velkorysých tabulek, které měly vykrmit podvyživenou poválečnou generaci. Děti se ládují každý den masem, knedlíky a dalšími vydatnými jídly.

Ve Frýdku-Místku už odhalili a chystají se i odsoudit viníky těchto zločinů. Jsou jimi nejspíš kuchařky v tamních školách, které dávají na talíře našich ratolestí víc knedlíků, než je zdrávo.

Už brzy by mohly opustit plotny, u nichž sestavovaly své vražené gigajoulové bomby.

Na jejich místo se už chystá nastoupit tým z jisté mezinárodní firmy. Její odborníci si už prošli se skládacím metrem jednu ze školních kuchyní. Všechno bude chutné, voňavé a barevné. Kvalita bude stejná, ne-li lepší, není se co bát.

Původní kuchařky však svůj boj nevzdávají. Místo vařečky a naběračky si vzaly do rukou tužky a sepisují petice.

Vládci radnice se dušují, že ještě nic není rozhodnuto. Vše se musí zvážit a promyslet, vše pro dobro našich dětí.

Je pravda, že škola má připravit mladé generace na budoucí život. V tomto případě má stravování u soukromé firmy jednu podstatnou výhodu. Děti si u ní zvyknou na jídlo, které budou jíst celý život v závodních kantýnách.

Spustit audio