Ostravská devadesátka: Seriál o lidech, kteří se zapsali do rozhlasové historie

Rodina Dluhých. Vojtěch jde ve šlépějích svých rodičů Lenky a Aleše

29. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rodina Dluhých. Zleva Aleš, Lenka a Vojta

Jablko nepadá daleko od stromu. Toto rčení se v historii ostravského rozhlasu mnohokrát potvrdilo. Platí i pro rodinu Dluhých - produkční Lenku, šéfa přenosů Aleše, i jejich syna Vojtěcha, nejmladšího mistra zvuku. 

Produkční Lenka Dluhá nastoupila do ostravského rozhlasu jako technička v roce 1984, na radu svého dědy Vojtěcha Stalmacha, který tady pracoval jako údržbář a topič. O čtyři roky později přišel absolvent Vysokého učení technického Aleš Dluhý, současný šéf přenosů. Jiskra přeskočila a z jejich lásky se narodil Vojtěch, dnes mistr zvuku, jehož královstvím je slovní režie.

Čemu je rozhlas naučil? Povídají si o rádiu i doma? Poslechněte si:

autor: dam
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.