Přírodní rezervace Dařanec je unikátní skvost mezi Vřesinou a Píští

13. září 2017

Na vzácnou flóru i chráněné druhy ptáků a hmyzu máte šanci narazit v přírodní rezervaci Dařanec. Najdete ji na Hlučínsku, pokud se vydáte z Vřesiny směrem k Píšti.

Na území obce Vřesina na Opavsku leží přírodní skvost zvaný Dařanec. Jedná se o přírodní rezervaci o rozloze necelých 33 ha, kterou vede i část naučné stezky Okolo Vřesiny.

Území je cenné tím, že se zde dochovaly původní, přirozené doubravy se vzrostlými duby, lípami, habry i břízami. Hustě prorostlá, divoká zákoutí krajiny tady střídají místa, která mají až lesoparkový charakter.

Co vše v lese roste a kdo v něm žije, se dozvíte z povídání přírodovědce a ochránce přírody Adriána Czerníka, se kterým jsme se rezervací Dařanec prošli (viz zvukový odkaz v úvodu článku).

autor: can
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.