AG Flek a Bál ve slepé uličce. První verze písničky zazněla právě na Folkovém kolotoči

6. duben 2022

Bál ve slepé uličce je písnička stále hrající kapely AG Flek, kterou jsme před lety na Folkovém kolotoči zaznamenali. A je to úplně první nahrávka této skladby.

„Byla vlastně první složitější kompozice, se kterou jsem se na folkové scéně setkal. Do té doby to bylo v zásadě vždycky sloka, refrén, sloka, refrén... Ale tady najednou se AG Flek pustil do delší kompozice, kde se to prolínalo. A navíc to byla písnička, která byla hrozně dlouhá – ona má šest minut, takže byla dopředu odsouzena k tomu, aby ji nikdo nevysílal. Ale všichni v tom hledišti ztichli,“ vzpomíná Milan Kaplan, který stál u zrodu Folkových kolotočů.

Poslechněte si písničku Bál ve slepé uličce, jak zněla před desítkami let. V rubrice, kterou vysíláme u příležitosti konání jubilejního 10. ročníku Folkového kolotoče. Ten se do Ostravy vrací po téměř 40 letech.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.