Alkoholická bowle s ovocem

Recept je od paní Eriky ze Štěpánkovic. Paní Erika píše, že tento nápoj připravovala vždy na svátky řadu let. Teď už je sice po svátcích, ale bowli můžeme samozřejmě připravit kdykoliv, ideálně na nějakou oslavu.

Suroviny:
- 0,5 l bílého vína
- 5 mandarinek
- 5 lžic cukru moučky
- 0,5 l pomerančového džusu
- 1 citron
- 1 dl rumu

Postup:
Mandarinky oloupeme a nakrájíme na kousky, přidáme cukr a šťávu z citronu. Promícháme a dáme asi na 2 hodiny do lednice. Pak přidáme bílé víno, pomerančový džus, rum, promícháme a je to hotovo.

Do sklenic nabíráme menší naběračkou na polévku.

Paní Erika ještě dodává, že místo mandarinek můžeme použít jiné ovoce, třeba jahody, nebo ananas. A také můžeme místo bílého vína dát jenom rum, pak ale bude náš nápoj mnohem ostřejší.

Děkujeme za recept, paní Erice posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.