Boloňské špagety podle paní Marie

Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Marie z Ostravy. Píše, že u nich v rodině mají rádi těstoviny a že si kdysi v restauraci oblíbili boloňské špagety. Po určité době zkusila paní Marie udělat toto jídlo i doma. Povedlo se a od té doby je doma dělá často. Zkusme to také podle receptu, který používá paní Marie.

Suroviny:
- špagety
- 500 g mletého masa
- 1 cibule
- 1 plechovka loupaných rajčat
- 2 stroužky česneku
- 1,5 dl červeného vína
- 100 g žampionů
- parmazán
- bazalka
- 2 ks bobkového listu
- sůl
- mletý pepř
- olej

Postup:
Se špagetami je to jednoduché, uvaříme je v osolené vodě. Nejprve si ale připravme omáčku – na oleji osmažíme cibuli, přidáme maso a nakrájené žampiony. Když maso zhnědne, podlijeme vínem. Osolíme, opepříme, přidáme prolisovaný česnek, bobkový list a dusíme 15 minut. Přidáme konzervu loupaných rajčat a dusíme dalších 10 minut. Na závěr posypeme bazalkou.

Špagety podáváme s boloňskou omáčkou posypané parmazánem.

Přejeme dobrou chuť! Paní Marii děkujeme a posíláme jí odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.