Bramborová omáčka

Recept, který nám pro Ostravskou rozhlasovou rodinku poslala paní Růžena z Ostravy-Hrabůvky, je na bramborovou omáčku, kterou – jak píše – vařila stařenka na jižní Moravě. A paní Růžena ji vaří dodnes.

Suroviny:
- cibule
- brambory
- nové koření
- bobkový list
- pepř
- majoránka
- smetana
- sůl
- citron

Postup:
Na zpěněnou cibulku nasypeme potřebné množství brambor nakrájených na kostky, zalijeme vodou a vaříme spolu s novým kořením, bobkovým listem a celým pepřem. Paní Růženka ještě oproti původnímu receptu přidává masox. Před dovařením přidáme majoránku, zaklechtáme smetanou a dochutíme solí, pepřem a citronem.

Podáváme s vařeným vejcem, nebo párkem.

Paní Růžence posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?