Chlebová polévka

Recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslal pan Josef z Havířova. Píše, že už jeho babička vařila chlebovou polévku a tato tradice se u nich v rodině udržela dodnes.

Vždy, když zbylo několik krajíčků staršího chleba, tak z nich babička od pana Josefa udělala buď topinky, nebo právě chlebovou polévku. Na tu se pan Josef těšil nejvíc a chutná mu dodnes.

 

Suroviny:

- asi 4 až 5 krajíčků staršího chleba
- 3 vajíčka
- sádlo
- cibule
- zelená petrželka
- mletá paprika
- sůl
- stroužek česneku

Postup:

  1. Chleba nakrájíme na menší kousky a společně s nakrájenou cibulí a petrželkou je na sádle osmažíme. Sádlem moc nešetřete, polévce prý jen prospěje, když je ho víc.
  2. Poté zalijeme litrem a půl vody, osolíme, přidáme trochu papriky, česnek a povaříme.
  3. Pak přidáme rozšlehaná vejce a rozmícháme je ve vařící polévce a případně dochutíme solí, nebo kořením.
  4. Samozřejmě je možné přidat do polévky i kostku bujónu, ale pan Josef to nedělá - prý mu tato chlebová polévka chutná více bez něj.

 

Panu Josefovi děkujeme a posíláme mu tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...