Cizrnová polévka

Do Ostravské rozhlasové rodinky nám napsala paní Marcela z Frýdku-Místku. Prý se u nich doma těžko prosazují nové recepty, ale když zkusila poprvé před časem udělat cizrnovou polévku, tak měla takový úspěch, že ji od té doby vaří pravidelně.

Suroviny:
- 1 balení cizrny (400 g)
- 2 cibule
- 2 mrkve
- smetana
- česnek
- zázvor (mletý)
- máslo
- voda

Postup:
1. Cizrnu namočíme a necháme do druhého dne nabobtnat. Nejlépe je nechat ji namočenou 14 až 15 hodin, pak se nemusí tak dlouho vařit.
2. Cizrnu uvaříme doměkka spolu s nakrájenou mrkví. Slijeme vodu a odložíme na pozdější použití.
3. Na troše másla orestujeme cibuli a poté přidáme cca 3/4 směsi vařené cizrny a mrkve a prolisovaný česnek. Zalijeme vodou, kterou jsme předtím slili, přidáme trochu smetany a krátce povaříme.
4. Rozmixujeme tyčovým mixérem a dochutíme zázvorem, popř. solí. Vmícháme zbylou čtvrtinu vařené cizrny s mrkví a můžeme podávat.

Děkujeme paní Marcele za její oblíbený a zdravý recept na cizrnovou polévku a jako odměnu jí posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.