Domácí eidam

Tento recept nám poslala paní Emílie Turyová z Nýdku. Paní Emilka nám radí, jak vyrobit chutný a hlavně zdravý domácí eidam.

Suroviny:
- 1 litr mléka
- 1 kg hrudkovitého tvarohu (ne měkký)
- 1 rovná polévková lžíce soli
- 1 rovná polévková lžíce jedlé sody
- 100 g másla
- 1 vejce

Postup:
Mléko svaříme, do horkého rozdrobíme tvaroh, dobře promícháme a ještě prohřejeme. Necháme trochu vychladnout a přecedíme přes cedník. Do vykapaného tvarohu dáme sůl, jedlou sodu a vejce a opět dobře promícháme.
V kastrolu rozehřejeme 100 g másla, vmícháme tvaroh a vše dohromady tavíme za stálého míchání v parní lázni. Pokud máte dobrý hrnec s nepřilnavým povrchem, není parní lázeň nutná. Když je sýr hladký a lesklý, vyklopíme ho do libovolné formy a necháme ztuhnout.
Sýr je po vychladnutí vláčný a skvěle chutná. Konzumujeme samotný, nebo použijeme všude tam, kde běžný tvrdý sýr.

Děkujeme paní Emilce z Nýdku a přejeme dobrou chuť!

Recepty můžete posílat mailem na adresu richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou k nám do Českého rozhlasu Ostrava, Dr. Šmerala 2, 70200 Ostrava.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...