Hovězí guláš zahuštěný povidly

Autorem dnešního receptu je pan Michal Matusák z Ostravy. Do Ostravské rozhlasové rodinky poslal recept na hovězí guláš zahuštěný povidly.

Suroviny:
- 600 g hovězího masa
- 600 g cibule
- sůl
- pepř
- kostka masového bujonu
- mletá sladká paprika
- pálivá paprika
- feferonka
- ¾ kelímku povidel
- česnek
- tuk

Postup:
Cibuli nakrájíme najemno, maso na kostičky. Cibuli v hrnci na tuku necháme zesklovatět, maso na pánvi orestujeme a poté přidáme i s výpekem do hrnce s cibulí, přidáme obě mleté papriky dle chuti, zamícháme a zalejeme vodou. Přidáme masovou kostku bujónu, trochu soli a dusíme do změknutí masa. Poté přidáme feferonku, chvíli povaříme a pak vmícháme povidla. Důkladně je rozmícháme a vaříme do zhoustnutí. Nakonec přidáme prolisovaný česnek.

Děkujeme pan Michalovi za recept a posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.