Jablečné knedlíky přelité bílým jogurtem

Recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Milada Otipková z Frýdku-Místku. Je to recept na jablečné knedlíky.

Suroviny:
- 800 g jablek
- 280 g hrubé mouky
- 1 sáček vanilkového pudinku
- bílý jogurt na přeliv hotových knedlíků
- máslo
- cukr
- sůl

Postup:
Jablka nastrouháme na hrubém struhadle, smícháme s moukou, pudinkovým práškem a špetkou soli. Vypracujeme těsto a necháme 2 hodiny odpočinout. Potom na pomoučněném vale uděláme asi 20 knedlíků, které vaříme asi 8 minut, omastíme máslem, přelijeme jogurtem a pocukrujeme. Přejeme dobrou chuť!

Paní Miladě za recept děkujeme a posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky a knížku Pavla Maurera Nejezte blbě.

Připomínáme také adresu, kam můžete posílat své vyzkoušené recepty a podělit se o ně s Ostravskou rozhlasovou rodinkou. Mailem je posílejte na adresu Richarda Piskaly, tedy richard.piskala@rozhlas.cz, můžete přidat i fotky, rádi je zveřejníme společně s receptem na našem webu. Naše poštovní adresa je: Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, 70200 Ostrava, na obálku připište heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.