Kocourkov jak má být

14. březen 2006
Ranní poznámka , Ranní poznámka

Sociální kolaps hrozí podle Kumara Vishwanathana v komunitě ostravských Romů. Ti totiž podle něj nemají na jídlo a nájem. A to vše kvůli reklamním mobilním telefonům.

0:00
/
0:00

Cedulku s nápisem Exekutor si na protest proti zabavení sociálních dávek pověsily na krk romské ženy z ostravského Přívozu. Cítí se být oklamané, že musí platit účty za mobilní telefony, které dostaly zadarmo při podpisu pojistné smlouvy. Přiznám se, že když na začátku měsíce spočítám červené složenky, které musím zaplatit, taky mám někdy chuť pověsit si na krk cedulku a jít demonstrovat. Jenomže dluhy se musí platit a mně na rozdíl od našich sociálně slabých spoluobčanů nezachrání ani Kumar ani Motejl. Takže nezbývá nic jiného než zaplatit a do další výplaty si zase utáhnout opasek. Jenom mám v poslední době pocit, že naše protidiskriminační opatření pomalu dosahují dokonalosti. Úřednice za přepážkou moc dobře ví, že zájemce o pojištění nemá zájem o pojistku ale o reklamní telefon. Nový klient má už u okénka dávno spočítáno, za kolik ho prodá v nejbližší zastavárně. No a poslanci rychle přemýšlejí, jak změnit zákon, aby exekutoři nemohli zabavovat sociální dávky. Prostě Kocourkov jak má být.

autor: Marcela Hladká
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.