Linecká kolečka pro alergiky

Je to recept vhodný hlavně pro ty, kdo mají alergii na vajíčka, mléčnou bílkovinu, bílý cukr, nebo prášek do pečiva. Nic z toho totiž linecká kolečka neobsahují, napsala nám paní Libuše z Větřkovic.

Suroviny:
- 300 g hladké mouky
- 150 g 100% kokosového tuku
- 3 lžíce rýžového sirupu
- trošička jedlé sody
- marmeláda

Postup:
Jako náplň použijeme marmeládu s vysokým obsahem ovoce a bez přidaného cukru. Paní Libuše používá jahodovou od francouzského výrobce, která je k dostání i na našem trhu.

Ingredience smícháme, vytvoříme tuhé těsto. Vykrájíme květinky nebo kolečka a dáme péci. Po upečení slepíme ovocnou pomazánkou.

Tato linecká kolečka mají vynikající chuť a krásně voní po kokosu – tak uzavírá paní Libuše svůj dopis.

Děkujeme za recept a do Větřkovic posíláme odměnu, tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?