Menšíkova neobyčejná zelňačka

Paní Blažena z Frýdlantu nad Ostravicí nám poslala recept na Menšíkovu neobyčejnou zelňačku. Píše, že ho získala přímo od pana Vladimíra Menšíka a že u nich doma všem tato zelňačka moc chutná.

Suroviny:
- 300 g kysaného zelí
- 300 g hub (mohou být i sušené)
- klobása
- 1/4 šálku sladké smetany
- 2 lžíce cukru
- 2 lžíce rajského protlaku nebo kečupu
- 2 lžíce hladké mouky
- sůl
- pepř
- bobkový list

Postup:
Do litru a půl vody dáme kysané zelí i s lákem, zelí nejprve pokrájíme nadrobno. Dále přidáme houby (pokud jsou sušené, tak je nejprve namočíme do mléka a pak, až se napijí, tak je vymačkáme a dáme do vody), dále koření, cukr a protlak a vaříme 45 minut. Pak dobře rozmícháme smetanu s moukou, přidáme do polévky, dáme tam i nakrájenou klobásu a ještě asi 3 minuty povaříme.

Podáváme s chlebem. Paní Blažena zdůrazňuje, že tato polévka je velmi dobrá a všem vždy chutnala.

Děkujeme za recept a naší milé paní posluchačce posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.