Minipzzy se špenátem a vajíčkem

Recept jsme dostali od paní Zdeňky Adámkové z Havířova. Je to recept na minipzzy se špenátem. Se špenátovými listy a vajíčkem to bude opravdu jarní dobrůtka. Recept je na 4 porce a tedy celkem 8 kusů minipizzy.

Suroviny:
- 400 g hladké mouky
- 220 ml vody
- 1 kostka droždí
- 2 lžíce oleje
- půl lžičky soli
- 300 g špenátových listů
- 160 g ricotty
- 8 vajec
- sůl
- pepř

Postup:
1. Do prosáté mouky přidáme droždí, vlažnou vodu, olej, sůl a vypracujeme těsto.
2. Necháme v teple půl hodiny kynout.
3. Pak ho rozdělíme na 8 kousků a z nich uděláme placičky.
4. Položíme na plech vyložený pečícím papírem a potřeme olejem.
5. Minipizzy ozdobíme spařeným špenátem, ricottou, a nakonec vždy doprostřed rozklepneme vejce.
6. Osolíme, opepříme a pečeme při 180 °C zhruba 10 minut.

Paní Zdeňka ještě píše, že ricottu lze nahradit fetou, ale v tom případě si dejte pozor na solení a solte minimálně.


Posílejte nám své jarní recepty. Určitě by nás zajímalo, jestli máte u vás v rodině nějaký oblíbený velikonoční recept, nebo co pro vás znamená jaro na talíři.

Děkujeme paní Zdeňce za recept a posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky z naší nové sady.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.