Sladké zapečené rohlíky

Je to velmi jednoduchý recept. Budeme zapékat rohlíky a trochu je přitom vylepšíme. Výsledek je podle pana Antonína Zouhara z Ostravy-Zábřehu, který recept do Ostravské rozhlasové rodinky poslal, vynikající. Pan Antonín píše, že je to recept od jeho maminky.

Suroviny:
- rohlíky (počet kusů je na vás)
- mléko
- mák
- cukr
- rozpuštěné sádlo

Postup:
Rohlíky podélně rozkrojíme a plochou část každého z nich polijeme lžící mléka. Pak rohlíky dáme do pekáče a pečeme v troubě do křupava. Po upečení posypeme každý kus mákem a cukrem a nakonec pokapeme rozpuštěným sádlem.

Děkujeme panu Antonínovi za recept a posíláme mu odměnu – tričko Českého rozhlasu Ostrava i placku Ostravské rozhlasové rodinky.

Připomínáme také adresu, kam můžete posílat své vyzkoušené recepty a podělit se o ně s Ostravskou rozhlasovou rodinkou. Mailem je posílejte na adresu Richarda Piskaly, tedy richard.piskala@rozhlas.cz, můžete přidat i fotky, rádi je zveřejníme společně s receptem na našem webu. Naše poštovní adresa je: Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, 70200 Ostrava, na obálku připište heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.