Obalovací vychytávka

Také dnes pro vás máme v Ostravské rozhlasové rodince jeden posluchačský recept. I když dnes to vlastně není kompletní recept, ale spíš taková dobrá rada, nebo jak se někdy říká vychytávka, kterou nám poslal pan Tomáš z Frýdku-Místku.

Pan Tomáš píše, že doma mají rádi řízky, jako takovou rodinnou víkendovou klasiku. Neděle bez řízků u nich prý ani není pořádná neděle. Smaží vepřové i kuřecí a občas i telecí a už vyzkoušel řadu různých triků v přípravě řízků, které našel v časopisech a na internetu. A o jednu takovou radu, kterou si už párkrát vyzkoušel, se s námi podělil.

Jde o takovou zdánlivou drobnost - když obalujete řízky, zkuste přidat do vejce pivo a pak hned s obaleným řízkem šup na pánev. Pan Tomáš si toto vylepšení pochvaluje, tak snad bude chutnat i vám.

Přejeme dobrou chuť a panu Tomášovi posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.