Obalovací vychytávka

Také dnes pro vás máme v Ostravské rozhlasové rodince jeden posluchačský recept. I když dnes to vlastně není kompletní recept, ale spíš taková dobrá rada, nebo jak se někdy říká vychytávka, kterou nám poslal pan Tomáš z Frýdku-Místku.

Pan Tomáš píše, že doma mají rádi řízky, jako takovou rodinnou víkendovou klasiku. Neděle bez řízků u nich prý ani není pořádná neděle. Smaží vepřové i kuřecí a občas i telecí a už vyzkoušel řadu různých triků v přípravě řízků, které našel v časopisech a na internetu. A o jednu takovou radu, kterou si už párkrát vyzkoušel, se s námi podělil.

Jde o takovou zdánlivou drobnost - když obalujete řízky, zkuste přidat do vejce pivo a pak hned s obaleným řízkem šup na pánev. Pan Tomáš si toto vylepšení pochvaluje, tak snad bude chutnat i vám.

Přejeme dobrou chuť a panu Tomášovi posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.