Ostravská devadesátka: Seriál o lidech, kteří se zapsali do rozhlasové historie
Jaromír Nohavica. Nechybělo mnoho a mohl být novinářem
Písničkář Jaromír Nohavica poznal magickou budovu ostravského rozhlasu už jako malý kluk, díky svému otci Jaromírovi, který tady byl zaměstnán jako redaktor.
Ostravský rozhlas je hluboce zakořeněn v rodině Nohaviců. V šedesátých letech minulého století zde totiž pracoval Jaromír Nohavica starší jako redaktor zpravodajství a publicistiky, literární redakce, a krátce i jako šéf krajského vysílání.
Jak zasáhl ostravský rozhlas do života písničkáři Jarkovi Nohavicovi? Kdo a kdy natočil jako první v hudebním Studiu 1 písničku s jeho textem? Kdo se stal pro něj z ostravských rozhlasáků legendou? Poslechněte si záznam pořadu.
Související
-
Devadesát let ostravského rozhlasu: Studia plná příběhů a tajemství
Přesně před 90 lety začal pravidelně vysílat Český rozhlas Ostrava. Své hudební začátky tady prožili muzikanti jako Marie Rottrová, Jaroslav Wykrent nebo Karel Kryl.
-
Na galakoncertu Českého rozhlasu Ostrava zazářila Marie Rottrová. Večerem provázel Jarek Nohavica
Poslední říjnový den jsme v ostravském Gongu mohli slyšet výborná hudební čísla, vzpomínky na ostravské hudební osobnosti i na historii ostravského rozhlasu.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.