Perličky z Folkových kolotočů: Ostrava a Kurza, Míža, Fojtík

4. duben 2022

Připravili jsme pro vás nový seriál nazvaný Perličky z Folkových kolotočů. Z nahrávek, které na Folkových kolotočích před více než 40 lety natočil ostravský rozhlas, vybírá organizátor a dramaturg legendárního festivalu Milan Kaplan, kterého k mikrofonu pozval Richard Piskala.

„Určitě bych začal tím, že bychom si na začátek přehráli Ostravu. Fojtíkovou Ostravou začínaly ty Folkové kolotoče tři roky po sobě a všem mrazilo. Rád bych to připomněl ještě jednou,“ připomíná dramaturg Milan Kaplan, který kdysi stál u zrodu této hudební akce.

Poslechněte si písničku Ostrava v podání tria Miroslav Fojtík (který je také autorem skladby), Petr Kurza a Jiří Míža.

O nové rubrice

Rubriku, která poběží každý všední den odpoledne až do začátku června, jsme pro vás připravili při příležitosti konání jubilejního 10. ročníku Folkového kolotoče. Ten se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Hudební akce byla v 70. a 80. letech minulého století fenoménem a začínal na ní například Jaromír Nohavica.

Letošní festival nabídne první víkend v červnu program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová