Polévka z medvědího česneku

Typicky jarní recept nám poslala paní Lenka z Ostravy. Medvědí česnek už prý roste, takže až si ho nasbíráte, zkuste si z něj uvařit polévku.

Suroviny:

- 200g medvědího česneku
- 1 dl smetany
- 0,5 l kuřecího vývaru
- 50 g brambor
- 50 g šalotky
- 30 g másla
- sůl
- mletý pepř

Postup:

  1. Najemno nakrájenou šalotku orestujeme na másle, přidáme na kostičky nakrájené brambory, kuřecí vývar a vše vaříme do změknutí brambor.
  2. Pak přidáme smetanu a najemno posekané listy medvědího česneku, krátce povaříme a rozmixujeme tyčovým mixérem dohladka.
  3. Na závěr dochutíme solí a pepřem.

 

Děkujeme paní Lence a posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová