Prolog. Talentovaná kapela, která i po Folkovém kolotoči zůstala jen talentovaná

19. duben 2022

Na Folkových kolotočích vystupovali i místní umělci, regionální muzikanti. Kvůli nim to také celé vzniklo. Aby mohli o sobě dát vědět, musel se pro ně udělat festival.

„Abych mohl pomoci svým kamarádům, kteří hráli a chtěli být slavní, tak se museli dostat na scénu spolu s hvězdami ze zbytku republiky. A aby k tomu mohlo dojít, musel vzniknout festival,“ vzpomíná Milan Kaplan, který stál u zrodu Folkových kolotočů.

Všem talentovaným to prospělo, ta myšlenka vyšla. „Pravda, u některých ne, protože se mezitím několikrát rozpadli, přejmenovali... a zůstali dál talentovanými. Říkám, že nejnebezpečnější je, kdy jsi moc dlouho talentovaný a nadějný. A jednou z takových sestav byla kapela Prolog,“ prozrazuje Kaplan.

Poslechněte si písničku skupiny Prolog Kamelot sen.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.