Písničku Štěrbinou ve dveřích zná většina od Vlasty Redla. Zpíval ji ale Jakub Noha

14. duben 2022

Perličky z Folkových kolotočů je rubrika, ve které vám připomínáme písničky natočené před více než 40 lety na ostravském legendárním festivalu. Dnes si připomeneme Jakuba Nohu.

„Oceněním písniček Jakuba Nohy je, když to někomu vysvětluji, tak říkám – pozor na to, to nevadí, že se vám to nelíbí. Je tady jeden velký arbitr, přísný arbitr kvality, jmenuje se Vlasta Redl a vím o jediném písničkáři, jehož písničku zpívá. A to je Jakub Noha a Štěrbina ve dveřích,“ říká Milan Kaplan, který jako jeden z dramaturgů u zrodu Folkových kolotočů stál.

Připomeňme ještě, že Folkový kolotoč se do Ostravy vrací po téměř 40 letech. Letošní festival nabídne první víkend v červnu program na sedmi venkovních i vnitřních scénách Kulturního Domu Poklad v Ostravě-Porubě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.