Rohlíkové knedlíčky

Paní Lydie z Dolního Žukova-Rakovce nám poslala nám několik receptů ze sešitu své maminky, pro dnešek vybíráme recept na rohlíkové knedlíčky jako samostatné jídlo.

Suroviny:
- 10 starších rohlíků
- 3 vejce
- 300 g uzeného bůčku
- čtvrt litru mléka
- trocha hladké mouky
- sůl
- mletý pepř
- petrželová nať
- 0,5 dl oleje
- cibule
- stroužek česneku
- máslo
- sýr na strouhání

Postup:
1. Bůček nakrájíme a stopíme, pak na něm necháme zpěnit nakrájenou cibuli, přidáme olej, rozmačkaný česnek a necháme vychladnout.
2. Rohlíky nakrájíme na kostičky, posypeme moukou, zalijeme mlékem s vejci a osolíme.
3. Přidáme zbývající ingredience i připravený roztopený bůček s cibulí, těsto promícháme a necháme asi hodinu a půl odpočinout.
4. Poté děláme z těsta kulaté knedlíčky o průměru asi 3 cm, které uvaříme.
5. Po uvaření je mastíme máslem a sypeme nastrouhaným sýrem. K dochucení můžeme použít i kečup.

Děkujeme paní Lydii za recept, který zdědila po své mamince, a posíláme jí odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová