Šavlový tanec aneb nakládané feferonky

Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Helena z Václavovic. Je to její tip na dobrůtku na silvestrovský stůl, ale jak píše, určitě se hodí i k jiným příležitostem. Je to pikantní a prý velmi chutné. Svůj recept nazvala paní Helena Šavlový tanec aneb nakladané feferonky.

Suroviny:
- 1 kg feferonek
- 300 g rozinek
- ocet, med, voda

Postup:
Feferonky rozřízneme po délce a vybereme všechna jadérka. Místo nich je naplníme rozinkami a znovu uzavřeme, někdy je můžeme ovázat i nití, aby držely hezky pohromadě. Naplněné naskládáme do sklenic a zalijeme převařeným lákem připraveným z 1/3 vody, 1/3 octa a 1/3 medu. Zavíčkujeme a sterilizujeme při 85°C 20min.

Tak přejeme dobrou chuť a paní Heleně posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...