Sušenky z ovesných vloček

Recept na jednoduché domácí sušenky z ovesných vloček a banánu nám poslala paní Hanka z Hlučína. Píše, že  si je dává moc ráda k snídani. 

Suroviny:

- 2 zralé banány
- ovesné vločky
- rozinky
- nasekané vlašské ořechy

Vloček, rozinek a ořechů použijeme celkem jeden plný hrnek, poměr si zvolíme podle chuti, paní Hanka dává asi tři čtvrtiny hrnku ovesných vloček a zbytek dosype ořechy a rozinkami.

Postup: 

1, Banány rozmixujeme, přidáme ostatní ingredience a dobře promícháme. Pokud by se nám směs zdála málo sladká, můžeme ji přisladit medem.
2, Pak už tvoříme sušenky - malé placičky o průměru asi 5 cm, které dáváme na plech na pečicí papír.
3, Pečeme asi 15 minut na 160°C.

Paní Hance děkujeme za recept a posíláme jí odměnu - tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová