Sýrové roládky

Svůj tip na silvestrovskou dobrotu nám poslala naše pravidelná přispěvatelka do této rubriky, paní Hanka z Rychvaldu. Píše, že sýrové roládky dělá na Silvestra každým rokem a všem chutnají.

Suroviny:
- plátky tvrdého sýra
- lučina
- šunka
- salám

Postup:
Plátky sýra naskládáme vedle sebe a lehce rozpečeme v troubě. Změklý plát sýra potřeme lučinou, šunkou a salámem. Svineme a nakrájíme asi 1,5 cm široké roládky. Zdobíme paprikou a cherry rajčaty.

Tak dobrou chuť a veselého Silvestra!

Děkujeme paní Hance za recept a posíláme jí odměnu - CD.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová