Utopenci v hořčičném nálevu

Pan Petr z Ostravy připravuje doma utopence v hořčičném nálevu a při různých oslavách a rodinných akcích s nimi má takový úspěch, že už si prý bez těchto utopenců žádnou akci ani neumí představit. Není to složité, ale musíme samozřejmě počítat s tím, že utopenci se musí uležet, takže s přípravou musíme začít už dva dny před oslavou.

Suroviny:
- 6 špekáčků
- 2 větší cibule
- 150 g plnotučné hořčice
- 75 g jemného kečupu
- 50 ml rostlinného oleje
- cukr
- mletý pepř
- sůl
- ocet
- voda

Toto množství ingrediencí nám stačí na jednu velkou zavařovací sklenici, do které utopence naložíme.

Postup:
1. Špekáčky oloupeme, nařízneme, naplníme cibulí, naskládáme do sklenice a proložíme cibulí.
2. Připravíme si nálev: hořčici rozmícháme s několika lžícemi kečupu, cukrem, octem, solí, pepřem, olejem a trochou vody. Množství koření odhadneme podle chuti.
3. Dobře promícháme, pak utopence zalijeme a necháme 2 dny v lednici odležet.

Pan Petr ještě k tomuto receptu dodává, že špekáčky vždy kupuje u svého oblíbeného řezníka a výsledek je pak skvělý. „Jesli si ale koupíte levné špekáčky, ve kterých jsou místo masa ‚piliny‘, tak nečekejte, že to bude chutnat jinak, než jako piliny,“ napsal nám. Co k tomu dodat? Že pan Petr má samozřejmě pravdu.

Děkujeme panu Petrovi za recept a posíláme jako odměnu tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.