Vajíčková pomazánka

Také dnes pro vás máme recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku. Poslal nám ho pan Petr z Třince. Píše, že po Velikonocích mají doma většinou dost vajíček uvařených natvrdo a tak z nich dělá pomazánku.

Suroviny:
- 3 vejce uvařená natvrdo
- 150 g tvrdého 30% sýra
- 2 polévkové lžíce pomazánkového másla
- 2 polévkové lžíce majonézy
- sůl a česnek podle chuti
- pažitka, petrželka nebo zelená nať z cibulky

Postup:
Sýr nastrouháme najemno, uvařená vejce nahrubo, přidáme ostatní suroviny. Pan Petr podotýká, že pomazánkového másla a majonézy dává opravdu vrchovaté lžíce.
Dobře promícháme, mažeme na pečivo a zdobíme zeleninou.

Přejeme dobrou chuť a panu Petrovi posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.