Velikonoční beránek (masový)

Paní Emilka ze Starého Jičína-Vlčnova nám poslala recept na Velikonočního beránka. Beránka už jsme tady nedávno měli, ale pozor – tento je úplně jiný, jde totiž o recept na uzeného, masového beránka.

Suroviny:
- 10 rohlíků
- 10 vajec
- uzené maso
- klobásy
- mléko
- pažitka nebo bazalka (na ozdobu)
- sádlo
- koření (např. podravka)

Postup:
Maso a klobásy uvaříme. Pak je nakrájíme na kostičky a rohlíky namočíme do mléka. Namočené rohlíky vyndáme z mléka, dáme je do mísy, přidáme 10 syrových vajíček, nakrájené maso a klobásu, přidáme koření a dobře promícháme.

Formu na beránka vymažeme sádlem a dáme do ní připravenou směs. Vrchní stranu ještě pomažeme sádlem. Pečeme v mírně rozpálené troubě asi hodinu. Hotového uzeného beránka ozdobíme bazalkou, nebo pažitkou.

Paní Emilka píše, že tento recept získala už před dvaceti lety od tety ze Slovenska a je to prý výborná velikonoční pochutina.

Děkujeme za tento recept a paní Emilce posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...