Vepřový kotlet pečený s bramborem

Paní Zdeňka z Havířova-Podlesí píše, že v 60. letech našla v časopise bezvadný recept na jídlo v jednom pekáči a od té doby až dodneška je v jejich rodině velmi oblíbený. A tak recept poslala i k nám do Ostravské rozhlasové rodinky.

Suroviny:
- vepřové kotlety
- pepř
- sůl
- olej na vymazání pekáče
- brambory
- sladká paprika
- sýr
- šlehačka

Postup:
Množství volíme podle počtu porcí, které chceme připravit. Kotlety osolíme, opepříme a položíme do vymazaného pekáče. Brambory nakrájíme na kolečka, osolíme, posypeme sladkou paprikou a poklademe je na kotlety. Vše zalijeme šlehačkou. Pekáč přikryjeme a dáme péct do trouby asi na hodinu a půl. Asi 15 minut před koncem pečení posypeme brambory strouhaným sýrem a necháme dopéct.

Přejeme dobrou chuť a paní Zdeňce posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser