Vepřový kotlet pečený s bramborem

Paní Zdeňka z Havířova-Podlesí píše, že v 60. letech našla v časopise bezvadný recept na jídlo v jednom pekáči a od té doby až dodneška je v jejich rodině velmi oblíbený. A tak recept poslala i k nám do Ostravské rozhlasové rodinky.

Suroviny:
- vepřové kotlety
- pepř
- sůl
- olej na vymazání pekáče
- brambory
- sladká paprika
- sýr
- šlehačka

Postup:
Množství volíme podle počtu porcí, které chceme připravit. Kotlety osolíme, opepříme a položíme do vymazaného pekáče. Brambory nakrájíme na kolečka, osolíme, posypeme sladkou paprikou a poklademe je na kotlety. Vše zalijeme šlehačkou. Pekáč přikryjeme a dáme péct do trouby asi na hodinu a půl. Asi 15 minut před koncem pečení posypeme brambory strouhaným sýrem a necháme dopéct.

Přejeme dobrou chuť a paní Zdeňce posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.