Zelné válečky

Kuchařka Ostravské rozhlasové rodinky je bohatší o recept na zelné válečky. Poslala nám ho paní Zdeňka z Ostravy-Výškovic.

Suroviny:
- 1/3 menší zelné hlávky
- 300 g mletého masa
- 1 cibule
- 1 vejce
- 3 stroužky česneku
- 1 lžička mleté papriky
- 3 lžíce sójové omáčky
- 1 lžíce škrobové moučky
- chilli
- pepř
- sůl
- špetka skořice

Postup:
1. Mleté maso osolíme, přidáme nadrobno nakrájenou cibulku, prolisovaný česnek, papriku, pepř, chilli, skořici, vejce, škrob, sójovou omáčku a vše propracujeme.
2. Zelí nakrájíme na tenké nudličky a vmícháme je do masové směsi, vytvarujeme asi 10 cm dlouhé a 3 cm silné válečky.
3. Válečky napichujeme podélně na špejle, které předem protáhneme špekem a ze všech stran opečeme na grilu nebo v troubě na pekáči.

Přejeme dobrou chuť a paní Zdeňce posíláme tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.