Zelné závitky

Dnes pro vás máme v Ostravské rozhlasové rodince recept na zelné závitky. Poslal nám ho pan Antonín z Rychvaldu. Píše, že právě toto jídlo si s manželkou často připravují na oběd.

Suroviny:
- 1 hlávka bílého zelí
- sůl
- 200 g šunky nakrájené na plátky
- 200 g plátků tvrdého sýra
- na obalení hladkou mouku, 1 vejce, strouhanku,
- olej na smažení

Postup:
Zelí očistíme a rozebereme na jednotlivé listy. Velké listy dáme do vroucí osolené vody a krátce spaříme. Pak je hned ochladíme ve studené vodě a necháme okapat.

Listy rozložíme na pracovní desku a na ně položíme plátky šunky a sýru. Okraje listů přehneme směrem ke středu a pak listy pevně stočíme do závitků.

Připravené závitky obalíme v hladké mouce, osoleném rozšlehaném vejci a strouhance. Osmažíme na pánvi a podáváme nejlépe s bramborovou kaší.

Pan Antonín píše, že místo šunky se sýrem někdy doma dělají závitky plněné mletým masem ochuceným jako na sekanou. Je to zase trochu jiné a také výborné.

Děkujeme za recept, přejeme dobrou chuť a panu Antonínovi posíláme odměnu – tričko Ostravské rozhlasové rodinky.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová