Zelný salát s matjesy

Recept jsme vybrali z e-mailu, který nám poslala paní Miluška z Ostravy-Výškovic. Jeden z receptů na chřipku uvádí paní Miluška takto: „Zelí a ryba? To není chyba!“ Jde totiž o zelný salát s matjesy, cibulí, česnekem a podle chuti i s feferonkou. Jak tento salát paní Miluška připravuje?

Suroviny:
- 500 g kysaného zelí
- 1 větší cibule
- 6 stroužků česneku
- 12 kusů uzených matjesů
- feferonka

Postup:
Zelí scedíme, nakrájíme na menší kousky, přidáme jemně nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a uzené matjesy. Můžeme přidat feferonku dle chuti. Vychladíme a podáváme s pečivem.

Děkujeme paní Milušce, posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky a jako bonus za fotodokumentaci i CD s Arturem Kubicou a Túfarankou.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.