Zelný salát s matjesy

Recept jsme vybrali z e-mailu, který nám poslala paní Miluška z Ostravy-Výškovic. Jeden z receptů na chřipku uvádí paní Miluška takto: „Zelí a ryba? To není chyba!“ Jde totiž o zelný salát s matjesy, cibulí, česnekem a podle chuti i s feferonkou. Jak tento salát paní Miluška připravuje?

Suroviny:
- 500 g kysaného zelí
- 1 větší cibule
- 6 stroužků česneku
- 12 kusů uzených matjesů
- feferonka

Postup:
Zelí scedíme, nakrájíme na menší kousky, přidáme jemně nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a uzené matjesy. Můžeme přidat feferonku dle chuti. Vychladíme a podáváme s pečivem.

Děkujeme paní Milušce, posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky a jako bonus za fotodokumentaci i CD s Arturem Kubicou a Túfarankou.

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka.

autor: posluchači ČRo

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...