Cvičte s námi: cviky na bolest a masáže na bolest

29. duben 2020

Nejrůznější pohybové aktivity přístupné lidem všeho věku i rozdílné kondice. Pilates, jóga, tai chi, masáže či rehabilitační tělocvik. To vše najdete na našem webu.

Společně s odborníky – lékaři nebo cvičiteli a učiteli jsme se před časem každou neděli věnovali jednomu z určitých cviků. Dozvídali jste se, jak cvičit a proč, v čem konkrétně nám může být ten který cvik prospěšný. Rozhodli jsme se tento seriál pro vás „oprášit“.

Cvik 1 (obrázky publikovány v knize MUDr. K. Ramíka - Cvičení na vaši bolest)

Prvních pět dílů bude věnováno rehabilitačnímu tělocviku. O tom, proč nás něco bolí, které partie těla jsou nejproblematičtější a jak je speciálními cviky uvolnit, nám poradí rehabilitační lékař MUDr. Kamil Ramík, autor knihy Cviky na vaši bolest.

„Společně s námi si tak budete moci procvičit a protáhnout například krk, záda nebo kyčle. Rady lékaře doprovodí na našem webu také fotografie jednotlivých cviků,“ připomíná autorka rubriky Naďa Čvančarová.

Všichni dobře víme, že když nás něco bolí, den nestojí za nic. O to více pak, když jde o problém dlouhodobější. Zkuste spolu s námi vyzkoušet masáže na bolest, kdy si můžete ulevit vlastními silami, pokud se masážím budete věnovat alespoň trochu poctivě a pravidelně.

autor: tif
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.