Kuřecí játra na česneku
Autorkou dalšího z receptů Ostravské rozhlasové rodinky je paní Dagmar Sedláčková z Ostravy.
Suroviny:
- 500 g kuřecích jater
- 6 stroužků česneku
- sůl
- pepř
- mletá sladká paprika
- olej
Postup:
Kuřecí játra omyjeme, případně nakrájíme na menší kousky, potřeme česnekem utřeným se solí, opepříme, ještě trochu osolíme, zasypeme sladkou paprikou, polijeme troškou oleje a necháme půlhodinu v chladu odležet. Pak je na rozpáleném grilu (nebo na pánvi) ze všech stran opečeme. Kuřecí játra na česneku podáváme s čerstvým žitno-pšeničným chlebem, nebo s opečenými bramborami.
Paní Dagmar děkujeme za recept a posíláme jí odměnu – tričko Českého rozhlasu Ostrava i placku Ostravské rozhlasové rodinky.
Připomínáme také adresu, kam můžete posílat své vyzkoušené recepty a podělit se o ně s Ostravskou rozhlasovou rodinkou. Mailem je posílejte na adresu Richarda Piskaly, tedy richard.piskala@rozhlas.cz, můžete přidat i fotky, rádi je zveřejníme společně s receptem na našem webu. Naše poštovní adresa je: Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, 70200 Ostrava, na obálku připište heslo Ostravská rozhlasová rodinka.
Nejnovější recepty
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.